Rubriky:

Formule 1

Mick Schumacher vstoupí do formule 1 jako šampion F2

6. prosince 2020 15:27 - Sáchir/Praha

Mick Schumacher se v příštím roce zapojí do formule 1 jako šampion seriálu F2. Jednadvacetiletý Němec a budoucí pilot stáje Haas zpečetil zisk titulu v závěrečném soutěžním víkendu v Bahrajnu, přestože v úplně posledním závodě sezony vyšel bodově naprázdno.

 

Gollnow Sebastian, ČTK

Schumacher v sezoně čítající 18 závodů vybojoval dvě vítězství a dalších sedm pódiových umístění. Pilot týmu Prema Racing vyhrál juniorský šampionát s náskokem 14 bodů před Britem Callumem Ilottem, který je stejně jako syn legendárního Michaela Schumachera rovněž členem jezdecké akademie Ferrari.

Titulem v F2 navázal Mick Schumacher na dva roky staré prvenství v mistrovství Evropy formule 3. Pro příští sezonu získal angažmá v týmu F1 Haas, kde bude jeho kolegou stejně starý Rus Nikita Mazepin. Ten v šampionátu F2 obsadil páté místo. Společně nahradí Francouze Romaina Grosjeana a Dána Kevina Magnussena, kteří po této sezoně v Haasu skončí.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.