Karthikejan potvrdil, že se v Grand Prix Indie vrátí do vozu

5. září 2011 13:52 - PRAHA

V premiérové Grand Prix Indie bude na konci října startovat minimálně jeden domácí jezdec. Svoji účast potvrdil Narajn Karthikejan, jenž je v současnosti bez závodní sedačky.

 

www.narainracing.com

Karthikejan vstoupil do sezóny jako závodní jezdec týmu HRT, ale před Grand Prix Velké Británie o sedačku přišel, tým do jeho vozu posadil Daniela Ricciarda. Indickému jezdci ale bylo sděleno, že se do vozu vrátí na domácí závod, což teď potvrdil, pomohl mu k tomu sponzor Hero Motors.

"Tento sport ušel dlouho cestu ode dne, kdy jsem začal závodit," uvedl Karthikejan. "Sledovanost šla hodně nahoru a podpora ze strany firem je čím dál větší. Formule 1 je v Indii ve fázi zrodu a má velký potenciál, který čeká na své využití. Doufám, že s podporou Hero Motors dokážeme v budoucnu překračovat další milníky."

Grand Prix Indie se uskuteční 30. října a o účast v ní usiluje také Karun Čandhok, jemuž by mohl dát příležitost tým Lotus.

Podrobné zpravodajství z F1 najdete na www.f1sports.cz.


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.