Schumacher překvapil tempem v tréninku, senzaci ale v Monze nečeká

9. září 2011 18:05 - PRAHA/MONZA

Že by svržený král přece jen po trůnu pošilhával? Michael Schumacher jako by nabral druhý dech a po parádní stíhací jízdě v Belgii nabral rychlé tempo i na legendárním okruhu v Monze. Sedminásobný mistr světa zajel při pátečních trénincích se svým mercedesem třetí čas a na nejrychlejšího Sebastiana Vettela z Red Bullu ztratil tři desetiny.

 

Giorgio Perottino, Reuters

Stáj Mercedes nemá v letošní sezóně příliš důvodů k jásotu, nejrychlejší trať v seriálu, na níž jezdci čtyřikrát dosáhnou rychlosti 320 km/h, by ale jejím vozů mohla sedět. A Schumacherův výkon z odpoledního tréninku odhady některých expertů nenápadně potvrzuje.

Sám německý pilot ale po skončení pátečního programu mávl rukou s tím, že na nějaké hodnocení je čas minimálně do skončení kvalifikace. „Charakter okruhu nám nahrává, s brzděním a trakcí nemáme problémy a není tu tolik středně a vysoce rychlých zatáček, jejichž průjezd nám v letošní sezóně dělá potíže. Má pozice v pořadí samozřejmě vypadá hodně pozitivně, už zítra odpoledne ale budeme vědět, jak je to doopravdy,“ prohodil dvaačtyřicetiletý veterán před novináři bez známek extrémní euforie.

Čistý vztek naopak cloumal Schumacherovým parťákem Nikem Rosbergem, který měl během pátku problémy s jednotkou KERS a v pořadí skončil až ve třetí desítce s více než pětisekundovou ztrátou na nejlepší. „Neměl jsem vůbec ideální den. Alespoň jsem si ale oživil znalost tratě, která je v Monze dost důležitá“ poznamenal sarkasticky šestadvacetiletý Němec.

Velká cena ItálieVelká cena Itáliefoto: ČTK

pn, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.