VIDEO: Používej mozek, vzkázal Hamiltonovi naštvaný Massa

27. září 2011 17:45 - SINGAPUR

Na nedělní Velkou cenu Singapuru vozů formule 1 bude chtít Felipe Massa z Ferrari rychle zapomenout. Kvůli kolizi s Lewisem Hamiltonem vypadl z bojů o čelní příčky. Jezdec McLarenu mu v souboji poškodil pravou zadní pneumatiku a Massa musel do boxů. Po závodě si nebral servítky. "Můj názor je takový, že nedokáže používat svůj mozek. Dokonce ani v kvalifikacích, takže si dovedete představit, jaké to asi je v závodech. Mohl způsobit velkou nehodu," prskal Brazilec.

 

Michaela Říhová, Právo

"Hlavní problém byl, že jsem byl ve středu pole. A za ten defekt jsem pak kvůli tomu hodně zaplatil," stýskal si Massa, který nakonec závod dokončil až na deváté příčce. Hamilton se naproti tomu dokázal probít na pátou pozici.

"Stalo se mi to s ním letos už poněkolikáté, mnohokrát už zavinil kolizi," rozčiloval se brazilský pilot. "Je to pořád dokola, už jsem mu i něco říkal, ale on tomu pořád nějak nechce rozumět," nechápal Massa opakující se agresivní manévry britského jezdce na Velkých cenách. Ty ostatně kritizovali i další piloti, včetně legendárního Niki Laudy.

V závodě Massovi nepřálo štěstí. Vedle střetu s Hamiltonem ho o lepší umístění připravil i výjezd zpomalovacího vozu. "Zastavil jsem pro superměkkou směs, abych získal nějaký čas, ale pět kol na to vyjel zpomalovací vůz a já neměl ty správné pneumatiky, na kterých jsem měl dokončit závod. Takže jsem neměl štěstí ani na strategii. A pak přišla ta kolize a defekt," vypočítal naštvaný Massa.

A svůj názor dal najevo i po závodě v paddocku, když přišel za Hamiltonem, který zrovna poskytoval rozhovor, přerušil jej a sarkasticky ho pochválil za dobře odvedenou práci. "Nech mě na pokoji, chlape," odvětil Hamilton. K žádnému dalšímu konfliktu mezi oběma jezdci už nedošlo.

kvk, Sport.cz, F1sports.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.