Formule 1

Hamilton je podruhé sportovní osobností roku v anketě BBC

21. prosince 2020 08:22 - Londýn/Praha

Sedminásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton vyhrál podruhé diváckou anketu BBC o sportovní osobnost roku. Za pětatřicetiletým pilotem se umístili kapitán fotbalových mistrů z Liverpoolu Jordan Henderson a žokejka Hollie Doyleová.

Hamad I Mohammed, Reuters

Hamilton zopakoval prvenství v prestižní anketě z roku 2014. Za sebou má sezonu, v níž vyrovnal ziskem sedmého titulu rekord Michaela Schumachera a také překonal slavného Němce v počtu vítězných Grand Prix, kterých má na kontě 95. Před jedenácti dny vyhrál v Británii i novinářskou anketu.

Henderson v roli kapitána dovedl Liverpool k triumfu v Premier League po třiceti letech. Doyleová navzdory zkrácené sezoně kvůli koronaviru překonala vlastní ženský rekord v počtu vítězných dostihů za rok (120). Spolu s nimi byli ve finálové šestici ankety BBC boxer Tyson Fury, hvězda královské kulečníkové hry snooker Ronnie O'Sullivan a hráč kriketu Stuart Broad.

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1

Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.