V Argentině se staví okruh, který by mohl hostit závody F1

17. prosince 2011 12:36 - BUENOS AIRES

Mistrovství světa formule 1 by se mohlo v roce 2014 vrátit do Argentiny, která hostila Velkou cenu naposledy v roce 1998. Inženýři totiž v sobotu slavnostně poklepali na základní kámen nového 4,7 kilometru dlouhého okruhu Velociudad Speedcity v Zarate, zhruba 100 kilometrů od hlavního města Buenos Aires, kde se první Grand Prix jela už v roce 1953.

 

Francois Lenoir, Reuters

"Plán je takový, že okruh bude vhodný pro závody formule 1, bude to špičková trať," prohlásil za investory John Rhodes. "Když už budeme mít takovou trať, samozřejmě ty závody budeme chtít pořádat. Chceme také organizovat jiné podniky včetně vytrvalostních závodů typu Le Mans," dodal.

Celý projekt včetně tréninkového centra, řidičské akademie a okruhu pro terénní vozy vyjde na 100 miliónů dolarů, tedy zhruba dvě miliardy korun. Hotov by měl být za dva a půl roku.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.