Rubriky:

Formule 1

Třetí den testů F1 v Barceloně ovládl Maldonado

23. února 2012 19:47 - BARCELONA

Dosud nejrychlejší čas oficiálních testovacích jízd vozů formule 1 před novou sezónou v Barceloně zajel během třetího a předposledního dne Venezuelan Pastor Maldonado s williamsem. Až devatenáctý muž loňského mistrovství světa, v němž získal jeden bod, ve čtvrtek porazil výkonem 1:22,391 minuty s minimem benzinu v nádrži o téměř sekundu druhého Němce Michaela Schumachera z Mercedesu.

 

Albert Gea, Reuters

Sedminásobný mistr světa Schumacher dnes absolvoval simulovaný závod, když odjel 66 kol pouze s krátkou zastávkou v boxech. Jeho nejlepší čas měl hodnotu 1:23,384. Celkem během dne odkroužil 127 kol, nejvíce ze všech.

Modelový závod si vyzkoušel i Australan Mark Webber z Red Bullu a Schumachera v tomto "souboji" porazil. Třiačtyřicetiletý německý pilot si pochvaloval, že se opět povedlo auto vylepšit. "Ale nevíme, jestli jsme ho vylepšili dost, protože nevíme, jak jsou na tom ostatní. Musíme si ještě počkat," řekl Schumacher.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.