Rubriky:

Formule 1

V Renaultu skončil šéf týmu formule 1 Abiteboul

11. ledna 2021 20:44 - Enstone/Praha

Stáj formule 1 Renault bude mít v této sezoně nového šéfa. V týmu, který do šampionátu vstoupí pod názvem Alpine, překvapivě skončil Cyril Abiteboul a nebude už u francouzského výrobce automobilů působit ani v žádné jiné pozici. Jméno jeho nástupce automobilka neoznámila, podle médií by se jím mohl stát Marcin Budkowski, dosavadní výkonný ředitel týmu.

 

Twitter@Historical_F1

Abiteboul působil v Renaultu už od roku 2007 a po třech letech strávených v Caterhamu byl klíčovou postavou při návratu automobilky do mistrovství světa s továrním týmem v roce 2016. Vloni se stal i generálním ředitelem Alpine, tuto pozici nově obsadil Laurent Rossi.

Renault v minulém ročníku obsadil páté místo v Poháru konstruktérů. V této sezoně budou barvy stáje hájit navrátilec Fernando Alonso a Esteban Ocon.

Tým ponese označení Alpine po výrobci sportovních vozů, který patří do koncernu Renaultu už od 70. let. Monoposty mají mít lakování v barvách francouzské trikolóry.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.