Šampion F1 Alonso byl po nehodě na kole propuštěn z nemocnice

15. února 2021 17:41

Dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso byl čtyři dny poté, co ho na kole srazilo auto, propuštěn z nemocnice. Informovala o tom stáj Alpine, ve které se má devětatřicetiletý španělský pilot v nadcházející sezoně po dvouleté pauze vrátit do formule 1.

Twitter

"V nemocnici byl dva dny na pozorování. Teď ho čeká odpočinek a poté se postupně vrátí do přípravy na začátek nové sezony," uvedl v prohlášení bývalý tým Renault, který už dříve ubezpečil, že Alonso by měl bez problémů start šampionátu stihnout. Mistrovství světa začne na konci března v Bahrajnu.

Alonsa, který oba tituly v letech 2005 a 2006 získal právě s Renaultem, minulý týden nedaleko Lugana při tréninku na kole srazilo auto. V pátek se bývalý jezdec Minardi, Ferrari nebo McLarenu, jenž má na kontě i vítězství ve slavném závodu 24 hodin v Le Mans, podrobil operaci zlomené horní čelisti.