První sprinterský závod formule 1 se pojede v Silverstonu

28. dubna 2021 22:16 - Silverstone

Velká cena formule 1 v Silverstonu bude letos hostit první ze tří sprinterských závodů, které mají zpestřit kvalifikační systém seriálu mistrovství světa. Podle dnešního oznámení pořadatelů se sprint na 100 km pojede v sobotu 17. července a určí pořadí na startu nedělní Grand Prix, jejíž délka je zhruba trojnásobná.

 

Jennifer Lorenzini, Reuters

O podobě startovního roštu pro sprint se rozhodne podle starého kvalifikačního systému v pátek po prvním volném tréninku. Tři nejlepší jezdci navíc za sprint získají body do hodnocení mistrovství světa (3-2-1).

O změně pravidel informovala Mezinárodní automobilová federace FIA v pondělí. Dějiště dosud nebyla oficiálně zveřejněna, další sprinterské závody by se ale měly uskutečnit v Monze (11./12. září) a v Interlagosu (6./7. listopadu).

V Kanadě letos formule 1 opět nebude, závod nahradí turecká Grand Prix

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.