Živě

Opičky, gorily a další nadávky. Hamilton se po kolizi s Verstappenem stal terčem rasismu

19. července 2021 11:25 - Londýn/Praha

Pilot formule 1 Lewis Hamilton ovládl Velkou cenu Británie a dojel si pro 99. vítězství v kariéře. Nedělní závod poznamenala kolize mezi Hamiltonem a lídrem seriálu Maxem Verstappenem, po níž britský jezdec vyfasoval desetivteřinovou penalizaci a Verstappen skončil na vyšetření v nemocnici. Úřadující šampion z Mercedesu se kvůli incidentu stal na internetu terčem mnoha rasistických urážek.

 

Jon Super, ČTK/AP

Sedminásobný mistr světa Hamilton večer po triumfu umístil na Instagram několik fotografií a videí z nedělní Velké ceny.

Část fanoušků F1 ale jeho počínání na okruhu v Silverstonu nevydýchala. Několik z nich mu posílalo opičí a gorilí emotikony v narážce na jeho černošský původ.

Šestatřicetiletý Hamilton trefil v prvním kole závodu v souboji o první místo Verstappenovu pravou zadní pneumatiku a ve vysoké rychlosti ho poslal do bariéry. Šéfové Red Bullu manévr pilota Mercedesu označili za nebezpečný a nepřijatelný.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Třiadvacetiletý Nizozemský závodník si poté na sociálních sítích postěžoval i na to, že Hamilton nesportovně slavil na pódiu svůj triumf, zatímco on byl ještě v nemocnici na vyšetření.

Hamilton se dlouhodobě angažuje v boji proti rasismu. Je hlasitým podporovatel hnutí Black Lives Matter (na černošských životech záleží).

pb, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.