Vedení F1 jedná o možnosti odškodnění návštěvníků zkrácené Velké ceny Belgie

1. září 2021 15:51 - Londýn

Návštěvníci nedělní Velké ceny Belgie, která byla kvůli dešti zkrácena na pouhá tři kola, se možná dočkají vrácení vstupného. Vedení formule 1 oznámilo, že už s pořadateli závodu začalo jednat o možnostech odškodnění.

 

Johanna Geron, Reuters

Kvůli silnému dešti nedělní závod na okruhu ve Spa-Francorchamps začal s více než tříhodinovým zpožděním. Poté počasí dovolilo odjet pouhá tři kola za zpomalovacím vozem, což umožnilo udělení alespoň polovičního počtu bodů.

Pak byl závod ukončen, což se setkalo s nelibostí fanoušků. Příznivců se zastal i sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton z Mercedesu, když prohlásil, že byli okradeni a měly by jim být vráceny peníze za lístky.

Podivná Velká cena! Fanoušci byli okradeni, zaslouží si vrátit peníze, říká Hamilton

Zatímco Mezinárodní automobilová federace chce zvážit možné změny pravidel pro udělení bodů, vedení formule 1 dnes oznámilo, že s pořadateli Velké ceny Belgie jedná o možném odškodnění diváků. "Chceme tak fanouškům vyjádřit díky a uznání, že nás podpořili. Bližší informace zveřejníme co nejdříve," uvedlo v prohlášení.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.