Formule 1 zvažuje povinnou účast mladých pilotů v pátečních trénincích

10. září 2021 10:58 - Monza

Vedení formule 1 zvažuje, že od příští sezony budou muset stáje do pátečních tréninkových jízd nasazovat mladé piloty. Italským médiím to řekl sportovní ředitel šampionátu Stefano Domenicali.

 

Johanna Geron, Reuters

"Téma mladých jezdců je velmi důležité a hodně nás zajímá. Mimo jiné i proto, že v současnosti jsou testovací jízdy hodně omezené," řekl Domenicali. "Máme pár nápadů, konkrétně povinnou účast mladých pilotů v trénincích," dodal.

Šéf stáje Haas Günther Steiner s návrhem souhlasí. "Jezdci mimo formuli 1 mají velmi omezenou možnost se ukázat. Protože testovací jízdy jsou hodně limitované, tak si do vozu pomalu ani nesednou," prohlásil.

Rozkol v týmu sedminásobného mistra světa! Tohle se mi vážně nelíbí, zuří Hamilton

"Myslím, že bychom se nad tím měli zamyslet. Ale musíme se na tom shodnout všichni - stáje, vedení formule i Mezinárodní automobilová federace. Já bych proti nebyl," přidal Steiner.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.