Za Aston Martin budou ve formuli 1 jezdit nadále Vettel a Stroll

16. září 2021 11:17 - Silverstone

Za tým Aston Martin ve formuli 1 budou i v příští sezoně jezdit čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel z Německa a Kanaďan Lance Stroll. Britská stáj potvrdila setrvání jezdecké dvojice na svém webu.

 

Jennifer Lorenzini, Reuters

"Věřím v sílu našeho nového rozvíjejícího se týmu," uvedl Vettel. Čtyřiatřicetiletý pilot doufá, že po úpravě pravidel, jež bude mít vliv na aerodynamiku monopostů, dostane Aston Martin v příští sezoně šanci přiblížit se ke špičce.

Světový šampion s Red Bullem z let 2010 až 2013 Vettel jezdí za Aston Martin první sezonu a po čtrnácti Velkých cenách je v hodnocení jezdců dvanáctý. Dvaadvacetiletý Stroll je hned za ním. V Poháru konstruktérů patří stáji sedmé místo.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.