Kvůli dešti se v Soči nejel třetí trénink F1

25. září 2021 10:59 - Soči

Sobotní třetí volný trénink před Velkou cenou Ruska F1 v Soči byl kvůli nepříznivému počasí zrušen. Informoval o tom oficiální web Formule 1.

 

Sergei Grits, ČTK/AP

Třetí trénink formule 1 na nedělní Velkou cenu Ruska se kvůli nepříznivému počasí neuskuteční. V Soči přes noc i dnes ráno vydatně pršelo a špatně osychající trať na pobřeží Černého moře v kombinaci se zhoršenou viditelností v podmračeném počasí donutila pořadatele z bezpečnostních důvodů dopolední program zrušit.

"Pokud se nepodaří uskutečnit kvalifikaci v sobotu, jak už se v minulosti několikrát stalo, předěláme program a uspořádáme ji v neděli ráno," uvedl závodní ředitel Michael Massi. I na neděli ale předpověď slibuje dešťové přeháňky.

Vyděšený šampion F1! V Rusku srazil mechanika

Naposledy se kvalifikace odkládala na neděli v roce 2019 při Velké ceně Japonska. Tehdy sobotní program zhatil tajfun.

Oba úvodní páteční tréninky vyhrál v Soči na suché trati Fin Valtteri Bottas před týmovým kolegou z Mercedesu Lewisem Hamiltonem.

Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.