Katar v listopadu poprvé uspořádá závod mistrovství světa formule 1

30. září 2021 11:17 - Dauhá/Praha

Na okruhu v Losailu poblíž Dauhá se v listopadu poprvé pojede závod mistrovství světa formule 1. Od roku 2023 bude Katar na deset let pravidelným hostitelem seriálu. Dohodu dnes oznámila F1 na svém webu.

 

Luca Bruno, ČTK/AP

Katar zaplní poslední volné místo v letošním kalendáři, který čítá 22 Velkých cen. Po závodu v Losailu, který se uskuteční 21. listopadu, budou následovat premiérová Grand Prix Saúdské Arábie a závěrečná Velká Cena Abú Zabí. V Perském zálivu se v březnu jela i úvodní Velká cena Bahrajnu.

Na okruhu v Losailu se už několik let jezdí mistrovství světa silničních motocyklů. Katar se dlouho snažil prosadit i do královské motoristické třídy, ale narazil na veto pořadatelů závodů v sousedních zemích.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.