Rubriky:

Formule 1

Brawn prý po sezóně opustí post šéfa v Mercedesu, tým to popírá

7. října 2013 11:34 - Hamburk
(Aktualizováno: 7. října 2013 16:42)

Tým formule 1 Mercedes po sezóně podle německých médií opustí jeho šéf Ross Brawn. Devětapadesátiletého Brita má podle serverů Sport Bild a Auto Bild Motorsport nahradit v čele stáje jeho krajan Paddy Lowe, jenž od června v německého týmu zastává funkci technického ředitele. Brawn prý o svém odchodu o víkendu při Velké ceně v Koreji informoval šéfa dozorčí rady Mercedesu Nikiho Laudu. Bývalý rakouský závodník to ale popřel a podobně dementoval informace i tým Mercedes.

 

Aaron Favila, ČTK/AP

"Zahltila nás spousta dotazů, co mají ty zprávy na internetu znamenat. Ze strany týmu ale není co uvádět na pravou míru...," napsal Mercedes na svém twitterovém účtu. "Nejednám s Rossem Brawnem. Zatím nepadlo žádné rozhodnutí, jak budeme postupovat v dlouhodobém plánu. Taková je situace, už delší dobu. Odpověď chceme nalézt do konce roku," řekl Lauda agentuře DPA.

Vyhlášený stratég Brawn pomohl ke všem sedmi titulům v týmech Benettonu a Ferrari německé legendě Michaelu Schumacherovi. Pak působil v Hondě a po jejím odchodu z F1 tým převzal a v roce 2009 se podílel na triumfu Jensona Buttona v šampionátu. Po úspěšné sezóně prodal stáj Mercedesu, kde se posléze znovu sešel se Schumacherem, jenž v týmu prožil nevydařený návrat do seriálu.

Nyní Brawn údajně jedná o obnovení spolupráce s Hondou, která má od roku 2015 dodávat motory McLarenu. V září se rovněž objevila spekulace, že by měl převzít vedení týmu Williams, do nějž by měl i majetkově vstoupit. To ale Brawn bezprostředně popřel.

pn, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1