Stáj formule 1 Marussia se rozešla s ruským majitelem

9. dubna 2014 13:59 - Londýn

Stáj formule 1 Marussia už nevlastní ruský výrobce sportovních aut Marussia Motors, který ukončil provoz. Oznámili to zástupci týmu sídlícího ve Velké Británii s tím, že na chod stáje nebude mít uzavření výroby žádný vliv. Novým majitelem týmu, který závodí s motory Ferrari, je společnost Marussia Communication, žádné podrobnosti o ní ale tým nezveřejnil.

 

Edgar Su, Reuters

Agentura RIA Novosti informovala, že firma Marussia Motors, kterou vedl Nikolaj Fomenko, uzavřela továrnu a propustila všechny zaměstnance. "Na provoz týmu formule 1 to ale nebude mít vůbec žádný dopad. Mezi těmito dvěma firmami neexistuje žádná finanční nebo technická vazba. Tým F1 funguje už nějakou dobu nezávisle," prohlásila mluvčí Tracy Novaková.

Stáj Marussia, která v roce 2010 vznikla po převzetí většiny v britském týmu Virgin Racing, nedokázala zatím v seriálu F1 ani jednou bodovat. V této sezoně za tým závodí Brit Max Chilton a Francouz Jules Bianchi.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.