Ferrari po děsivém startu do sezóny mění šéfa

14. dubna 2014 12:33 - Praha/Maranello
(Aktualizováno: 14. dubna 2014 13:44)

Mizerné výsledky si vybraly svou daň. Šéf týmu formule 1 Ferrari Stefano Domenicali vzal v pondělí na svá bedra odpovědnost za úděsný vstup do nové sezóny a rozhodl se na svou funkci rezignovat. Jeho místo zaujme Marco Mattiacci, který byl dosud hlavní postavou zastoupení Ferrari v Severní Americe.

 

Luca Bruno, ČTK/AP

Rodák z Imoly se stal hlavou stáje po sezóně 2007, v níž titul Kimiho Räikkönena okořenil závěr veleúspěšného panování Jeana Todta, jehož éra je spojená především s kralováním Michaela Schumachera. Ještě v roce 2008 byl Domenicali u zisku Poháru konstruktérů, od té doby ale Scuderia čeká na mistrovské vavříny, ať už jezdecké či týmové, marně.

Postavte své jezdce do GP Číny a ovládněte formuli 1!

A jako velkém zklamání hodnotí v Maranellu i úvod letošního ročníku mistrovství světa, který vedle řady dalších změn přinesl hlavně revoluční nástup šestiválcových turbomotorů o objemu 1600 ccm. Fernando Alonso ani navrátilec Räikkönen totiž nedokázali v úvodních třech závodech sezóny vybojovat stupně vítězů, dvě čtvrtá místa Alonsa byla jen slabou náplastí. V Poháru konstruktérů je nejúspěšnější tým formule 1 dokonce až pátý.

"Život přináší chvíle, kdy je třeba sebrat odvahu a učinit zásadní rozhodnutí. Nastal čas udělat významnou změnu, jako šéf přijímám plnou odpovědnost. Doufám, že mé rozhodnutí přispěje k tomu, aby se věci změnily," uvedl v prohlášení Ferrari Domenicali.

Prezident ocenil smysl pro odpovědnost

Frustraci ve Scuderii plynoucí především ze srovnání s výkony vozů, které pohánějí motory Mercedes, jasně demonstruje i příběh z posledního závodu v Bahrajnu. Na okruh Sáchir přijel pozvednout týmovou morálku osobně i prezident Ferrari Luca di Montezemolo, když ale viděl trápení Alonsa s Räikkönenem (9. a 10. místo), odjel z místa ještě před skončením Velké ceny.

"Děkuji Stefanovi za jeho přínos, ale také velký smysl pro odpovědnost, který prokázal. Jeho působení v Maranellu, s nímž byl spojený uplynulých třiadvacet let, plně respektuji a přeji mu mnoho štěstí do budoucna," reagoval v pondělí Di Montezemolo na Domenicaliho rezignaci.

Mistrovství světa vozů formule 1 pokračuje tento víkend Velkou cenou Číny.

pn, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.