Živě

Na ostří nože. V Kanadě budu ještě silnější, varoval Hamilton Rosberga

26. května 2014 12:21 - Praha/Monte Carlo

Popáté za sebou získali cenný double, do náruče si ale Lewis Hamilton s Nikem Rosbergem v Monaku nepadali. Naopak. Atmosféra v týmu Mercedes začíná pořádně houstnout a mezi jezdeckou dvojicí suverénně ovládající prozatímní průběh mistrovství světa vozů formule 1 to pěkně vře.

 

Robert Pratta, Reuters

Napětí mezi Hamiltonem a Rosbergem bylo cítit už před dvěma týdny ve Španělsku, Monako ale posunulo vzájemnou tenzi ještě o kousek dál. Především díky Rosbergově manévru v závěru sobotní kvalifikace, kdy německý pilot probrzdil zatáčku Mirabeau, vyjel do únikové zóny a nad okruhem zavlály žluté vlajky. Hamilton tak přišel o možnost vylepšit svůj čas a pole position spadla do klína Rosbergovi.

V nedělním závodu pak Hamilton svého parťáka naháněl marně, i vinou toho, že mu vlétla do oka nečistota. „Řídil jsem na jedno oko, což vážně nejde," prohodil britský jezdec po závodu rozladěně. Rosberg tak dokázal stylem start-cíl obhájit loňské prvenství v nejslavnějším závodu formule 1. Hamilton dokázal druhou příčku udržet před dotírajícím Ricciardem, atmosféra na stupních vítězů ale byla podivná.

Nemůžeme si padat kolem krku

„Náš vztah nemůže být nějak extra vřelý, jsme konkurenti. Nemůžete očekávat, že si budeme padat kolem krku a vzápětí spolu budeme závodit na ostří nože. To ale neznamená, že k sobě nemáme vzájemný respekt. Já ho k Nikovi rozhodně mám," poznamenal Hamilton, který se po dvou týdnech opět rozloučil s pozicí lídra MS a na druhém místě nyní ztrácí na Rosberga čtyři body.

„Nejsem z výsledku v Monte Carlu vyřízený. Co tě nezabije, to tě posílí. A já budu v příštím závodě ještě silnější," vzkázal Hamilton svému parťákovi před cestou do Kanady, kde se pojede za dva týdny.

pn, Sport.cz

Sport 2 Vítěz: M. Verstappen (Red Bull) Velká cena Francie Vítěz: M. Verstappen (Red Bull) konec
20210620T15:00:00+0200
Velká cena Francie
Velká cena Francie
Velká cena Francie

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.