Rubriky:

Formule 1

Vítězství má v krvi po tátovi. Schumacher den po debutu nenašel přemožitele

27. dubna 2015 10:50 - Oschersleben

Skvělé jezdecké předpoklady naplnil do puntíku. Teprve šestnáctiletý pilot formule 4 Mick Schumacher, syn slavného sedminásobného šampióna F1 Michaela, zažil na domácí půdě v Oscherslebenu výtečný závodní víkend. V sobotu obsadil deváté místo a byl nejlepším nováčkem německého mistrovství, v neděli už dominoval a ve startovním poli nenašel přemožitele!

Reuters

Závodnické geny zdědil po svém otci Michaelu Schumacherovi. Ten se doma v Glandu na břehu Ženevského jezera stále zotavuje z vážného zranění hlavy, které utrpěl na konci roku 2013 při lyžování ve francouzských Alpách.

Mick Schumacher ještě loni jezdil na motokárách, nyní už řádí v silnějších kubaturách. Nejprve v sobotu obsadil při své premiéře v F4 devátou příčku, přitom do půlhodinového závodu odstartoval až z 19. místa. V neděli dopoledne dojel dvanáctý, ale do třetího závodu se monoposty postavily na start v obráceném pořadí a šestnáctiletý talent vybojoval svou první výhru.

Seriál F4 spadá pod Mezinárodní automobilovou federaci (FIA) a pro mladé jezdce je mezistupněm mezi motokárami a finančně náročnější formulí 3.

jis, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.