Divák na trati, žasl Vettel. Co to bylo za idiota?! zuřil Ricciardo

21. září 2015 13:00 - Singapur

Noční Velká cena Singapuru formule 1 se do kroniky mistrovství světa zapsala nejen vítězstvím Němce Sebastiana Vettela z Ferrari či prvním letošním odstoupením vedoucího muže seriálu Brita Lewise Hamiltona s mercedesem. Ačkoliv podle pořadatelů hlídalo bezpečnost 1100 traťových komisařů, v jednu chvíli po trati špacíroval opilý divák!

„Co to je!? Co to je!?" nemohl uvěřit televizní komentátor. „Divák na trati, divák na trati," žasl do týmového rádia vedoucí Sebastian Vettel.

Televizní diváci sledovali bizarní scénu. Po kraji silnice se v těsné blízkosti uhánějících formulí nevzrušeně šoural nevítaný host.

Stalo se tak v průběhu 37. kola. Vettel na něj upozorňoval křikem do vysílačky a na okruh vyjel zpomalovací vůz.

„Co to bylo za idiota?! Měli jsme dobrou strategii, kdyby nevyjel safety car," zuřil Daniel Ricciardo z Red Bullu, který dojel druhý.

Muž po chvíli přelezl mantinel a zase zmizel. Policie ho ještě v noci zadržela. Podle informací automobilové federace FIA se jedná o sedmadvacetiletého Brita, jenž byl zřejmě pod vlivem alkoholu.

„Musel jsem se podívat ještě jednou, protože jsem si nebyl jistý, jestli nemám něco s očima," kroutil hlavou Vettel. „Z jeho strany to bylo šílenství. Formule v tom místě jedou rychlostí až 280 km/h. Zdálo se mi, že si dělá fotky," poukázal německý pilot na adresu nezodpovědného muže.

dos, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.

Patička stránky: