Mercedes popřel, že upřednostňuje Rosberga před Hamiltonem

4. května 2016 21:06 - Londýn

Stáj formule 1 Mercedes v otevřeném dopisu popřela spekulace fanoušků, že protežuje Nica Rosberga na úkor úřadujícího šampióna Lewise Hamiltona. Německý pilot má na kontě sérii sedmi vítězství a díky triumfu v úvodních čtyřech zápasech sezóny vede hodnocení šampionátu. Jeho britského kolegu naopak letos už dvakrát postihla porucha motoru a na výhru v Grand Prix čeká od loňského října.

 

Ivan Sekretarev, ČTK/AP

Šéf týmu Toto Wolff odmítl veškeré konspirační teorie už při víkendové Velké ceně Ruska. "Neexistuje tu žádný tým A a tým B," prohlásil. Rosberg s Hamiltonem v Soči obsadili první dvě místa, umístění britského pilota ale přitom označil za malý zázrak. Jeho vozu poklesl tlak kapaliny na minimum a on tak dojel jen se štěstím.

Wolff nicméně připustil, že Mercedes v této sezóně zaostává za vlastním očekáváním, co se týče spolehlivosti vozu. Poruchy ale podle něho k motoristickému sportu patří.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.