Rubriky:

Formule 1

Pekelný návrat Ferrari! Jsme úplně jiný tým než loni, jásá Vettel

26. března 2017 13:40 - Melbourne

Ne přímo šok, překvapení určitě. Již předsezónní testy ukázaly, že tým z Maranella konečně dává zapomenout na mizérii let minulých. Kdo by si však pomyslel, že Sebastian Vettel nadělí v prvním závodě Lewisu Hamlitonovi deset vteřin? „Nové Ferrari nemá nic společného s týmem z minulého roku. Jednotlivé součástky se pomalu dostávají na správná místa,“ jásal německý pilot po vítězství ve Velké ceně Austrálie. Léta nedotknutelný Mercedes má velký problém.

 

Mark Horsburgh, Reuters

Opojné vítězství. Vždyť slavný tým na ně marně čekal od září 2015.

„Forza Ferrari! Toto vítězství je pro vás všechny a také pro všechny doma v Maranellu. Skvělé auto a skvělý tým. Velké díky vám všem," křičel Sebastian Vettel, když v Melbourne projel cílem o téměř deset sekund před druhým Hamiltonem.

„Šílené! Po odmávaní šachovnicovou vlajkou přímo na trať vyběhlo množství lidí, kteří měli vlajky Ferrari. Auto fungovalo pekelně, vše šlo podle plánu. Před námi je ještě dlouhá cesta, ale teď se po těžké zimě můžeme radovat z vítězství, na které jsme čekali tak dlouho," jásá čtyřnásobný mistr světa.

Vettel vybojoval své teprve čtvrté vítězství v barvách Ferrari. První tři získal v předminulé sezóně, naposledy triumfoval v Singapuru 2015.

Nebylo těžké udržovat první pozici

Okolnosti mu samozřejmě nahrály. Vítěz kvalifikace Hamilton se trápil s pneumatikami, musel brzy do boxů a zdržel se pak předjížděním pomalejších soupeřů.

„Ano, měli jsme i špetku štěstí, že Lewis uvízl v provozu. Moje pneumatiky byly skvělé, mohl bych s nimi jezdit i celou věčnost," líčí Vettel.

Hned po prvním kole zjistil, že se Hamiltona snadno udrží. „Fantastické auto. Když jsem se z boxů vrátil jako lídr, pak už všechno probíhalo hladce. Nebylo těžké udržovat první pozici, auto bylo stále lepší," libuj si.

Šampionát zkrátka nemohl pro Ferrari začít líp. „Poslední měsíce vůbec nebyly jednoduché, měli jsme moře práce. Provedli jsme mnoho změn, ale nyní se ukázalo, že se vyplácí. Báječné překvapení, ale nemůžeme zvolnit," zdůrazňuje Vettel.

dos, Sport.cz

Je podle vás Sebastian Vettel kandidátem na mistrovský titul v letošní sezóně formule 1?


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1