Rubriky:

Formule 1

Velká cena Malajsie zmizí po této sezoně z kalendáře

7. dubna 2017 10:10 - Kuala Lumpur

Velká cena Malajsie zmizí po této sezóně z kalendáře mistrovství světa formule 1. Naposledy budou jezdci závodit na okruhu v Sepangu letos v říjnu, přestože má země podle platné smlouvy práva na pořádání Grand Prix ještě na rok 2018. Ministerstvo turistického ruchu se ale s vedením F1 dohodlo na předčasném ukončení kontraktu.

 

Jason Reed, Reuters

Velká cena Malajsie, jež se poprvé konala v roce 1999, se v posledních letech potýká s odlivem zájmu diváků a poklesem příjmů. Ministerstvo turistického ruchu už vloni v listopadu oznámilo, že neuvažuje o prodloužení smlouvy po roce 2018, nakonec se ji rozhodlo vypovědět o rok dříve.

"Je vždycky smutné loučit se s členem rodiny formule 1," řekl obchodní ředitel F1 Sean Bratches. "Malajští příznivci formule 1 v posledních téměř dvou desetiletích dokázali, že patří mezi nejvášnivější fanoušky," dodal.

Francie se vrací n scénu

V příští sezóně bude v programu mistrovství světa 21 závodů. Do kalendáře se totiž vrátí německá Grand Prix a po deseti letech rovněž Velká cena Francie.

Státní ropný gigant Petronas, který byl hlavním sponzorem malajského závodu, bude nadále sponzorovat jen mistrovský Mercedes. Vláda ušetřené prostředky za pořádání Grand Prix formulí vloží do modernizace okruhu v Sepangu, kde se i nadále budou jezdit mimo jiné závody mistrovství světa silničních motocyklů. Na jejich pořádání má Malajsie práva do roku 2021.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.