Zajímavé rozhodnutí! Závodníci MotoGP už nemusí dojet do cíle na motocyklu

5. prosince 2018 19:16 - Praha
(Aktualizováno: 5. prosince 2018 21:28)

Jezdci v mistrovství světa silničních motocyklů už nebudou muset být při průjezdu cílem v kontaktu se svým strojem, aby byli klasifikováni v závodě. V balíčku změn pro příští sezonu to schválila Mezinárodní motocyklová federace (FIM) společně s představiteli šampionátu MotoGP.

 

Yam G-Jun, ČTK/AP

Do letoška platilo, že k tomu, aby byl závodník klasifikován v Grand Prix, musel se za cílovou čáru dostat společně se svým motocyklem. Na to například doplatil nizozemský jezdec Moto3 Bo Bendsneyder v loňské domácí Velké ceně v Assenu, kdy přišel o umístění v první desítce, protože po pádu v cílové rovince proklouzala jeho motorka do finiše dříve než on.

"V budoucnu bude cílový čas určen podle první části jezdce nebo jeho motocyklu, podle toho, co se dostane do cíle jako druhé," uvedla FIM.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: