Živě

Famózní Milík! Čeští plošináři přes skvělý výkon jedničky nepostoupili do finále

6. května 2019 09:19 - Landshut

Finále těsně uteklo. Čeští jezdci nepostoupili do finále Ploché dráhy národů o pouhž bod. V sobotním semifinále v Landshutu obsadili čtvrté místo, do bojů o titul týmových mistrů světa postoupili Švédové, Poláci a domácí Němci.

 

Robert Procházka

Václav Milík, Eduard Krčmář a Jan Kvěch nasbírali v hlavní části jen o bod méně než Němci. Činil se zejména Milík, který za celý večer pouze v souboji s vítěznými Švédy neprojel cílem první. Češi jinak díky Milíkovým triumfům porazili Slovince, Italy i Ukrajince, s Němci a Poláky remizovali. Po základní části měli shodný zisk jako Slovinci a v rozjezdu si zajistili účast v takzvané jízdě poslední šance proti třetím Němcům.

Ani další Milíkovo vítězství ale k výhře a postupu nestačilo. Krčmář totiž na čtvrtém místě nezabodoval, takže jízda skončila remízou, která zajistila postup domácímu výběru díky jednobodovému náskoku ze základní části.

Finále Ploché dráhy národů bude 20. a 21. července hostit Togliatti. Účast v něm mají jistou domácí Rusové, o zbylých třech účastnících se rozhodne ve druhém semifinále 11. května v Manchesteru, kde si to s domácími Brity rozdají Australané, Finové, Lotyši, Dánové, Francouzi a Američané.

Plochá dráha národů - mistrovství světa družstev, 1. semifinále v Landshutu (Německo):
1. Švédsko (Lindgren, Ljung, Hjemland) 25
2. Polsko (Dudek, Zmarzlik, Smektala) 24
3. Německo (Huckenbeck, Smolinski, Härtel) 20
4. ČR (Milík, Krčmář, Kvěch) 19
5. Slovinsko 19
6. Ukrajina 10
7. Itálie 9
První tři týmy postoupily do finále, které bude 20. a 21. července hostit ruské Togliatti.
ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.