Pešek skončil v deštivé kvalifikaci v Mugellu třetí

MUGELLO

Český motocyklista Lukáš Pešek obsadil třetí místo v první kvalifikaci na Velkou cenu Itálie na okruhu v Mugellu, kde jezdcům v pátek komplikoval život silný déšť. Lídr průběžného pořadí seriálu mistrovství světa v kubatuře do 125 ccm absolvoval na mokré trati pouze pět měřených kol a zaostal jen za nejrychlejším Španělem Hectorem Faubelem a Francouzem Mikem Di Megliem.

Italský okruh, který Pešek označil po Brnu za svou druhou domácí trať, objel český závodník za 2:19,780 minuty. Faubel byl rychlejší o čtyři a půl sekundy a za Španělem v předepsaném odstupu 107 procent dosaženého času bylo klasifikováno už jen devět jezdců. Dalších 24 soupeřů se zatím nekvalifikovalo do nedělního závodu. Faubelův čas byl skoro o 18 sekund pomalejší než Peškův loňský rekord okruhu.

Velká cena Itálie je pro člena týmu Valsir Seedorf Derbi druhým závodem v kariéře, do kterého se postaví jako lídr průběžného pořadí v kariéře. Před dvěma týdny ve Francii dokázal jednadvacetiletý pražský rodák zvýšit náskok na devět bodů před druhým Gáborem Talmacsim z Maďarska.

Závodníci v kubatuře do 250 ccm už měli lepší podmínky a zvládli odjet výrazně více měřených kol. Český reprezentant Karel Abraham skončil v úvodní kvalifikaci desátý s více než třívteřinovou ztrátou na nejrychlejšího Alexe de Angelise ze San Marina.

Druhá kvalifikace je na programu v sobotu.

VC Itálie - kvalifikace:
Do 125 ccm:
1. Faubel (Šp./Aprilia) 2:15,309, 2. Di Meglio (Fr./Honda) 2:16,053, 3. Pešek (ČR/Derbi) 2:19,780, 4. Talmacsi (Maď./Aprilia) 2:20,448, 5. Litjens (Niz./Honda) 2:22,421, 6. Espargaro (Šp./Aprilia) 2:23,354.
Do 250 ccm:
1. De Angelis (San Mar./Aprilia) 2:07,137, 2. West (Austr./Aprilia) 2:07,645, 3. Dovizioso (It./Honda) 2:07,774, 4. Lorenzo 2:07,987, 5. Barberá (oba Šp./Aprilia) 2:08,617, 6. Lüthi (Švýc./Aprilia) 2:08,798, ...10. Abraham (ČR/Aprilia) 2:10,453.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.