Salač byl nejrychlejší v testech Moto3 v Kataru

29. února 2020 19:11 - Dauhá/Praha

Motocyklový jezdec Filip Salač se blýskl nejlepším časem během druhého dne testů kategorie Moto3 na katarském okruhu Losail před novou sezonou mistrovství světa. Osmnáctiletý český závodník zvládl kolo nejrychleji za 2:04,892 a předčil o 585 tisícin sekundy druhého Itala Dennise Foggiu. Salačův čas byl nejrychlejší i v kombinaci s výsledky prvního dne.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ve své premiérové sezoně v MS skončil Salač celkově třiadvacátý. Nejlepší výsledek si připsal na závěr šampionátu ve Valencii, kde skončil pátý. Před letošním ročníkem přišel do týmu Snipers a z motocyklu KTM přesedlal na hondu. Ve světovém šampionátu bude jediným českým zástupcem, neboť Karel Abraham i Jakub Kornfeil ukončili kariéru.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.