Rubriky:

Motocykly

Motocyklová GP Argentiny byla přeložena z dubna na listopad

11. března 2020 17:03 - Madrid

Kvůli koronaviru byla odložena Velká cena Argentiny silničních motocyklů, v níž se měli 17. až 19. dubna letos poprvé představit jezdci elitní MotoGP. Organizátoři mistrovství světa přeložili Grand Prix na 20. až 22. listopadu, měla by být předposledním závodem sezony.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V Argentině měli zahájit letošní ročník jezdci královské třídy MotoGP, kteří o víkendu chyběli na zahájení sezony v Kataru. Tam totiž závodili jen jezdci nižších kategorií Moto2 a Moto3, kteří předtím na okruhu Losail testovali. Piloti a členové týmů MotoGP, z nichž řada je z koronavirem těžce postižené Itálie, by po příletu do Kataru museli do dvoutýdenní karantény.

Vedení šampionátu už v minulých dnech přeložilo na podzim Velkou cenu Thajska (původně 22. března), Velkou cenu Ameriky (5. dubna) a nyní i Velkou cenu Argentiny. Po ní už by v závěru roku měla následovat jen Velká cena Valencie, jež kvůli přeloženým Grand Prix dostala nový termín 27. až 29. listopadu.

Salač začal motocyklový šampionát osmým místem v Kataru

Po odložení závodu v Argentině je novým začátkem sezony pro MotoGP Velká cena Španělska v Jerezu v termínu 1. až 3. května.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.