Živě

Sezona MotoGP nezačne ani na Sachsenringu

17. dubna 2020 12:27 - Praha

Mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP nezačne ani 21. června na Sachsenringu. V Německu kvůli pandemii koronaviru platí zákaz pořádání velkých veřejných akcí až do konce srpna, takže pořadatelé museli přistoupit k odložení závodu. Stejný osud předtím potkal sedm Velkých cen.

 

www.karelabraham.com

"Zdraví fanoušků a všech zúčastněných je vždy nejvyšší prioritou. Zakoupené vstupenky zůstávají platné pro nové datum. Žádáme naše věrné fanoušky o trpělivost," uvedl pořádající německý autoklub ADAC. Nový termín se snaží najít společně s promotérem šampionátu Dornou a motocyklovou federací FIM.

Silniční motocyklisté letos odjeli zatím pouze jeden závod: na začátku března se včetně Filipa Salače v Moto3 představili v Kataru, kde však chyběli zástupci královské kategorie MotoGP. Následně byly závody v Thajsku, Americe a Argentině přesunuty na podzim, odložené Grand Prix v Jerezu, Le Mans, Mugellu a Barceloně zatím náhradní termín nemají.

Po odložení Velké ceny Německa je aktuálně nejbližším závodem Assen 28. června. Pak by mělo následovat Finsko a řádný termín zatím má i Velká cena ČR, která by se měla na Masarykově okruhu v Brně jet 9. srpna.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.