Rubriky:

Motocykly

Assen bude muset odložit závody MotoGP a opět i superbiků

22. dubna 2020 13:40 - Assen/Praha

Prodloužení zákazu konání masových akcí v Nizozemsku do 1. září bude mít za následek další odklady v kalendářích mistrovství světa silničních motocyklů i šampionátu superbiků. Okruh v Assenu měl oba závody hostit v létě, to teď kvůli pokračující pandemii koronaviru nebude možné.

 

Twitter@ClassicMotogp

Nizozemská Velká cena MotoGP má termín od 26. do 28. června, nyní bude muset být přeložena či zrušena stejně jako všechny předcházející závody. V kalendáři je nyní jako nejbližší uvedena Velká cena Finska se startem 12. července a řádný termín má nadále i následující Grand Prix České republiky v Brně (9. srpna).

Silniční motocyklisté letos odjeli zatím pouze jeden závod: na začátku března se včetně Filipa Salače v Moto3 představili v Kataru, kde ale chyběli zástupci královské kategorie MotoGP.

Závody superbiků v Assenu už byly jednou odloženy, ale nedojde na ně ani o víkendu 21. až 23. srpna. V této sezoně se zatím jelo jen v Austrálii na přelomu ledna a února. Pořadatelé z Assenu, promotérská společnost Dorna ani mezinárodní federace FIM zatím o přeložení závodů oficiálně neinformovala.

Nizozemská vláda v úterý rozhodla, že kvůli pandemii koronaviru nebude až do 1. září možné konání licencovaných akcí. Opatření prodloužila o plné tři měsíce s cílem omezit další šíření nemoci covid-19. Kvůli tomu mimo jiné prakticky jistě nebude dokončena tamní fotbalová sezona. Až v pátek má ale svaz oficiálně rozhodnout, jak bude nedohraný ročník vyhodnocen.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly