Rubriky:

Motocykly

Pešek byl v tréninku na první závod sezony devátý

11. dubna 2009 11:04 - DAUHÁ

Deváté místo obsadil Lukáš Pešek ve volném tréninku na úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů Velkou cenu Kataru. Druhý český jezdec ve třídě do 250 ccm Karel Abraham zajel v pátek za umělého osvětlení v Dauhá dvanáctý čas.

Nejrychlejší byl v tréninku dvěstěpadesátek Maďar Gábor Talmacsi, za jehož časem zaostal Pešek o 862 tisícin sekundy. "Rozestupy jsou minimální. Talmacsi, který trénink vyhrál, tu jel v testech stejný čas jako já. V kvalifikaci se to tedy může poskládat úplně jinak," uvedl Pešek v tiskové zprávě.

Oproti testování měl ze svého výkonu lepší pocity. "Ale stále to ještě není úplně ono. V kvalifikaci se budu snažit, abych se dostal minimálně do třetí řady. Určitě bych chtěl do druhé. Pravděpodobně budou rozhodovat desetiny," dodal. Abrahama předčil těsně o 84 tisícin.

Šestnáctiletý nováček v seriálu Lukáš Šembera byl v kubatuře do 125 ccm sedmadvacátý se ztrátou 7,768 sekundy na prvního Španěla Juliana Simona. V královské třídě MotoGP ovládl trénink v nepříjemném nárazovém větru předloňský mistr světa Australana Casey Stoner před úřadujícím šampiónem Italem Valentinem Rossim.

Kvalifikace startují v sobotu v 21:05.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly