Rubriky:

Motocykly

Nároďák ve finále! A šance pro největší české eso

29. července 2020 19:30 - Praha

V postupně znovu poslepované sezoně se rýsují i české šance. S improvizací v rámci kalendáře Grand Prix jednotlivců přišli pořadatelé plochodrážního MS s novinkou i v týmové soutěži, jejíž rozhodující závod se má uskutečnit v závěru října. Do finále šampionátu byli v trvající koronavirové krizi od stolu posunuti čeští jezdci. A největší domácí trumf Václav Milík bude mít i velkou individuální šanci. Byl nominován do Challenge, v němž může v srpnu usilovat o místo v celém příštím ročníku Grand Prix.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Opakovaně odkládané semifinále MS týmů, které se v Lotyšsku mělo jet 26. a 27. září, bylo nakonec zrušeno s tím, že prvních sedm zemí z loňského pořadí bude nasazeno přímo do boje o medaile v Manchesteru (24. a 25. října). Na českou sestavu by se za normálních okolností nedostalo.

Německá federace ovšem rozhodla stáhnout ze soutěže svůj tým, což Česko přiřadilo k dalším účastníkům finále: Rusku, Polsku, Austrálii, Dánsku, Švédsku a Velké Británii.

Praha bude v září hostit dva závody plochodrážní Grand Prix

„Semifinále jsme nejprve přesunuli v naději, že ho budeme moci uspořádat. Ale některé země kvůli koronavirovým omezením nemohou cestovat do Lotyšska, a není tedy možné uspořádat semifinále na patřičné úrovni," uvedl Paul Bellamy, šéf společnosti BSI, která má organizaci vrcholných podniků na starost.

Madsenova série skončila, ME na ploché dráze vede Lambert

Finále v Británii by nemělo být ohroženo. Podle nedávného prohlášení tamní vlády by v říjnu už mohlo dojít i na návrat publika na sportoviště, finále by tak mohlo mít i odpovídající kulisu.

Na 22. srpna je do chorvatského Goričanu plánován závod Challenge, v němž se pojede o tři místa v příštím ročníku Grand Prix. Do Challenge se jezdci měli dostat na základě výsledků kvalifikačních kol, ta ovšem byla zrušena a od stolu bylo nominováno 16 závodníků včetně Václava Milíka, nejlepšího domácího jezdce, který by měl být hlavním českým trumfem i v týmové soutěži.

Poprvé od války! Zrušíme vše, reagovaly kluby

Nákaza! Bleskové noční rozhodnutí! Do karantény musel i Čech

vap, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly