Salač byl v úvodním tréninku v Brně dvacátý

Brno

Motocyklový jezdec Filip Salač vstoupil do Velké ceny České republiky v Brně 20. místem v úvodním tréninku. Jediný Čech na startu závodu mistrovství světa zajel na Masarykově okruhu čas 2:10,327 a za nejrychlejším Argentincem Gabrielem Rodrigem zaostal o 1,715 sekundy. Lídr kategorie Moto3 Albert Arenas ze Španělska byl na úvod sedmý.

Filip Salač na archivním snímku.

V MotoGP byl v prvním tréninku nejrychlejší Japonec Takaaki Nakagami, čtvrtý muž průběžného pořadí. Vítěz dosavadních dvou závodů MS Fabio Quartararo z Francie byl s téměř půlsekundovým odstupem třináctý. V Moto2 se vstup do závodního víkendu nejvíce vydařil Britovi Samu Lowesovi.

Čtvrtý díl světového šampionátu se koná na jihu Moravy poprvé v historii bez přítomnosti diváků. Druhé tréninky čekají jezdce odpoledne, nejslabší kategorie začne ve 13:15.