Živě

Hrdina plochodrážní Zlaté přilby Kvěch si zlomil klíční kost

10. října 2020 17:49 - Zielona Góra

Český plochodrážní talent Jan Kvěch si necelý týden po úspěchu ve Zlaté přilbě zlomil klíční kost. Druhý muž slavného pardubického závodu měl pád v pátečním utkání o třetí místo v polské extralize v Zieloné Góře. Kvěch zachytil hned při svém prvním startu hákem o bariéru a skončil na zemi. Ačkoliv ihned vstal a sám odtlačil motocykl, vyšetření prokázalo frakturu klíčku.

 

David Taneček, ČTK

Kvěcha, který během pardubického plochodrážního víkendu také obsadil páté místo v juniorském mistrovství světa a třetí ve Zlaté stuze, bude zranění stát prakticky jistě účast v Ploché dráze národů. Mistrovství světa družstev je na programu příští týden v polském Lublinu (17. a 18. října).

Jezdec pražské Markéty Kvěch, který by tam v neděli oslavil 19. narozeniny, byl v širší nominaci na post juniorského náhradníka společně s Petrem Chlupáčem. V konečné sestavě budou dva senioři, o nichž se rozhodne mezi Eduardem Krčmářem, Václavem Milíkem a Josefem Francem, a jeden junior.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.