Motocyklista Capirossi po sezóně MotoGP ukončí kariéru

1. září 2011 20:52 - MISANO

Italský motocyklista Loris Capirossi po sezóně ukončí kariéru. Osmatřicetiletý jezdec, kterému v šampionátu třídy MotoGP patří průběžné 16. místo, by chtěl ve zbývajících šesti letošních závodech dosáhnout na stovku umístění na stupních vítězů.

 

Fadi Al-Assaad, Reuters

"Dlouho jsem o konci přemýšlel a myslím, že nastal správný čas. Většinu života jsem prožil na motorce," citovala Capirossiho agentura AP. "Začíná se prosazovat hodně mladých jezdců a i když bych mohl pokračovat, tak jsem na sto procent přesvědčen, že jsem se rozhodl správně," dodal.

Capirossi má za sebou 22 sezón v seriálu mistrovství světa a získal tři tituly - dva v kubatuře do 125 ccm a jeden ve třídě do 250 ccm. Na kontě má 29 vítězných závodů a v 99 Velkých cenách dosáhl na stupně vítězů. Letos je však nejlepším výsledkem jezdce stáje Pramac Racing deváté místo z Grand Prix Katalánska.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.