Lorenzo po plastice prsteníčku nestihne závod v Malajsii

17. října 2011 10:39 - MELBOURNE

Vážné zranění prstu na ruce nebude mít pro loňského mistra světa v nejsilnější kubatuře silničních motocyklů Jorgeho Lorenza trvalé následky. Australští chirurgové zachránili španělskému jezdci prsteníček levé ruky, plastická operace jej každopádně připraví o víkendovou Grand Prix Malajsie v Sepangu.

 

Phillip Island, Reuters

"Lékaři mu zachránili nervy i šlachy, takže zranění nepovede ke ztrátě funkčnosti prstu nebo i celé ruky," uvedla v prohlášení Lorenzova stáj Yamaha.

Král loňské sezony v MotoGP sváděl boj o titul s Caseym Stonerem, jenže upadl v nedělním zahřívacím tréninku před Velkou cenou Austrálie, poranil si ruku a absencí v závodu pomohl Stonerovi k titulu.

Zatímco si domácí jezdec na okruhu ve Phillip Islandu užíval slávu a podruhé v kariéře prožíval pocity šampiona, Lorenzo byl v Melbourne na operačním sále. "Jestli stihne závod ve Valencii, uvidíme podle jeho stavu, až se vrátí do Barcelony," dodali Lorenzovi zaměstnavatelé.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.