Simoncelliho jméno ponese okruh v Misanu

3. listopadu 2011 22:36 - MISANO

Po tragicky zesnulém motocyklovém jezdci Marku Simoncellim bude přejmenován závodní okruh v italském Misanu, kde se jezdí Grand Prix San Marina. Nedaleko od areálu bývalý mistr světa ve třídě do 250 ccm vyrůstal a žil.

 

ČTK/AP

O pojmenování okruhu po Simoncellim dnes informoval jeho šéf Luca Colaiacovo. "Dlužíme to Sicově památce, jeho rodině a tisícům fanouškům, kteří obdivovali jeho kuráž a povahu," uvedl v prohlášení. Ujistil, že společnost řídící okruh nemá v budoucnu v úmyslu využít Simoncelliho jméno ke komerčním účelům.

Čtyřiadvacetiletý Simoncelli přišel o život 23. října na okruhu v Sepangu, když spadl v úvodu závodu MotoGP přímo pod kola svého kamaráda a krajana Valentina Rossiho a Američana Colina Edwardse.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.