Bautista přesedlal v Simoncelliho týmu ze suzuki na hondu

9. listopadu 2011 18:25 - ŘÍM

Španělský motocyklový závodník Álvaro Bautista přesedlal pro nadcházející sezonu MotoGP ze suzuki na hondu a stal se jezdcem týmu Gresini, který se dosud vzpamatovává ze smrtelné nehody Marka Simoncelliho. Pozice zesnulého Itala, který se zabil při říjnové Velké ceně Malajsie, zatím zůstává neobsazena, Bautista se ve stáji stal nástupcem Japonce Hirošiho Aojamy, který míří do mistrovství světa superbiků.

 

Mohammed Dabbous, Reuters

Bautista, který v tomto měsíci oslaví 27. narozeniny, v obou svých sezonách v královské MotoGP sedlal suzuki. Dosud se neprosadil na stupně vítězů, letos i vloni bylo jeho maximem páté místo a vždy obsadil konečnou 13. pozici. V roce 2006 se stal světovým šampionem kubatury do 125 ccm, o dva roky později byl vicemistrem světa dvěstěpadesátek.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.