Rubriky:

Motocykly

Na Phillip Islandu se při podniku MS superbiků zabil mladý jezdec

25. února 2012 10:44 - PHILLIP ISLAND

Sedmnáctiletý australský jezdec přišel o život při nehodě v doprovodném závodu úvodního podniku mistrovství světa superbiků na Phillip Islandu. Oscar McIntyre utrpěl smrtelná zranění po kolizi s dvěma soupeři v druhém kole závodu kategorie Superstock 600. Lékaři se ho snažili oživit, ale marně. Mladík byl na místě prohlášen za mrtvého.

 

http://www.bikeracing.it/

Další dva účastníci nehody vyvázli s lehčími zraněními. Luke Burgess byl po ošetření propuštěn, Michaela Lockharta si nechali lékaři na pozorování. Jeho zranění nejsou životu nebezpečná.

Kvůli tragédii byla zrušena závěrečná část kvalifikace na závod MS superbiků, takzvaná Superpole. Závodníci v neděli odstartují podle umístění v předchozích kvalifikačních jízdách; český zástupce Jakub Smrž vyjede z první řady, neboť byl čtvrtý.

Do závodu supersportů odstartuje Lukáš Pešek při své premiéře z třetí řady poté, co byl dvanáctý. Ondřej Ježek bude stát hned za ním ve čtvrté řadě.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.