Z kalendáře motocyklového MS vypadly závody v Argentině a USA

22. ledna 2021 14:32 - Mies

Z kalendáře mistrovství světa silničních motocyklů pro letošní rok vypadly závody v Argentině a USA. Nově se pojede dvakrát v Kataru, kde šampionát tradičně za měsíc začne, a v Portugalsku.

 

twitter:@lcr_team, Twitter

Seriál MS začne podle plánu 28. března v katarském Dauhá a pojede se tam i o týden později. V polovině dubna se šampionát přesune do Portugalska a bude se závodit na okruhu v Algarve.

Podle původních plánů se přitom v dubnu mělo jezdit na okruzích Termas de Río Hondo a v Austinu. Argentinská a americká Velká cena byly ale kvůli pandemii koronaviru odloženy. V kalendáři aktuálně nefigurují, představitelé Mezinárodní motocyklové federace, promotéra a asociace závodních týmů IRTA v tiskové zprávě uvedli, že byly odloženy do závěrečné čtvrtiny sezony.

V kalendáři pro rok 2021 je aktuálně devatenáct závodů, maximálně by se jich přitom mělo konat dvacet. Stejně jako Argentina a USA je "pod čarou" i rezervní Velká cena Indonésie.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: