Rossi a spol. se nechali během testů v Kataru očkovat

13. března 2021 17:34 - Dauhá

Hvězdný italský motocyklový závodník Valentino Rossi se nechal v Kataru během testů na novou sezonu mistrovství světa očkovat proti covidu-19 a hledí tak o něco optimističtěji do budoucnosti. "Je fajn vidět světlo na konci tunelu," řekl dvaačtyřicetiletý jezdec.

 

Twitter

Očkování nabídl všem účastníkům testování v Losailu stát Katar. Nabídka se vztahovala nejen na závodníky, ale i na mechaniky a další členy týmů. Stejný krok udělal tento týden Bahrajn v případě formule 1.

"Jsem moc rád. Je to pro nás velký krok," uvedl devítinásobný mistr světa Rossi, jenž byl loni několikrát na koronavirus pozitivně testován.

"Snad se budeme moci za několik měsíců vrátit k normálnímu životu, který tak milujeme. Nebudeme se muset neustále bát, že se dostaneme do kontaktu s někým, kdo má koronavirus, a pak přijdeme o dva nebo tři závody, jako se to loni stalo mně," řekl Rossi, který bude letos po odchodu z tovární stáje Yamaha jezdit za satelitní tým Petronas.

V Kataru se 28. března a 4. dubna pojedou úvodní dva závody sezony MotoGP.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.