Motocyklový jezdec Gardner se od příští sezony přesune do elitní MotoGP

2. června 2021 12:58 - Mugello/Praha

Australský motocyklista Remy Gardner vrátí od příští sezony slavné příjmení do elitní třídy mistrovství světa silničních motocyklů. Syn bývalého šampiona nejvyšší kubatury do 500 ccm z roku 1987 Wayna Gardnera přestoupí z Moto2 do MotoGP. Závodit bude za tým Tech3 KTM, který dnes chystanou změnu oznámil.

 

Ciro De Luca, Reuters

Třiadvacetiletý Gardner si o víkendu připsal ve Velké ceně Itálie v Mugellu premiérové vítězství v sezoně. Po šesti odjetých závodech vede jezdec týmu Red Bull KTM Ajo průběžné pořadí Moto2.

"Je to splnění snu, kvůli tomuhle jsem celou dobu dřel. Je to úžasná šance a už se nemůžu dočkat, až se svezu na té motorce," prohlásil Gardner, který prošel jezdeckou akademií KTM a za stáj Tech3 už závodil v Moto2 v letech 2017 a 2018. Nyní se chce ale soustředit na úspěšné uzavření aktuální sezony.

V MotoGP se představí 30 let poté, co jeho otec, první Australan, který kdy získal titul v elitní kubatuře, ukončil kariéru. Za Tech3 v této sezoně závodí Španěl Iker Lecuona a Ital Danilo Petrucci.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.