Motocyklová Velká cena Thajska se kvůli covidu ani letos nepojde

21. července 2021 13:09 - Mies

Motocyklová Velká cena Thajska se stejně jako vloni kvůli koronaviru neuskuteční. Zrušení Grand Prix, která se měla jet v říjnu jako 16. závod seriálu mistrovství světa, oznámili zástupci mezinárodní federace FIM spolu s promotérem Dornou.

 

Twitter

Zastávka šampionátu na okruhu v Buriramu byla v kalendáři naplánována od 15. do 17. října. Zatím není jasné, zda se podaří zajistit náhradní závod.

Thajská Grand Prix je už třetím asijským závodem, který se kvůli pandemii covidu-19 letos neuskuteční. Zrušeny byly také Velké ceny Austrálie a Japonska.

Z programu vypadla také finská Grand Prix. Místo ní přibyl do kalendáře druhý závod v Rakousku, který se pojde v srpnu jako Velká cena Štýrska.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.