Tragédie! Zemřel čtrnáctiletý motocyklový talent

25. července 2021 18:14 - Aragón

Čtrnáctiletý španělský jezdec Hugo Millán zahynul při nehodě v závodu silničních motocyklů European Talent Cupu v Aragónu. Nadějný závodník ve druhém kole upadl, a když se snažil opustit trať, narazil do něj jeden ze soupeřů.

 

@MotoGP, Twitter

Millán zůstal bezvládně ležet a po transportu vrtulníkem do nemocnice v Zaragoze ho lékaři prohlásili za mrtvého. Zbylý závodní program byl po tragédii zrušen.

"S lítostí musíme oznámit, že nás Hugo Millán opustil. Budeme navždy vzpomínat na tvůj smích, velké srdce a tvou profesionalitu," uvedl v prohlášení tým Cuna de Campeones, za který Millán závodil. V průběžném pořadí European Talent Cupu byl Millán před závodem v Aragónu na druhém místě.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.