König před závody v Mostě trénoval se Salačem. Baví se jako Rossi!

5. srpna 2021 21:38 - Praha

Je jim devatenáct let a řádí na závodních motorkách. Filip Salač v mistrovství světa třídy Moto3, Oliver König v superbicích v kategorii Supersport 300. Oba společně v Praze trénují, ale také se baví. „Jsme stejná věková kategorie, stejní puberťáci. Máme si furt co říci," tvrdil König, kterého čekají závody v Mostě. To jeho kamarád zase bude usilovat o body v Rakousku. V minulém týdnu si oba zpestřili přípravu na důležitý víkend – utkali se ve flat tracku.

 

Movisio

Jde o americkou verzi ploché dráhy, kde se nejezdí na speciálně upravených motorkách bez brzd, ale stačí běžnější stroje. Do zatáček se pak driftuje. „Je to velká zábava. Navíc nám to pomáhá při zlepšování citu na plyn, ale také procvičujeme reakce," popisoval nadšeně König. „Na trati se mohu střetnout třeba s deseti závodníky, v té rychlosti a v omezeném prostoru je potřeba si promyslet každý krok. Fakt skvělá příprava."

Flat track výrazně zpopularizoval Valentino Rossi, motocyklová legenda. V jeho akademii se v téhle disciplíně připravují začínající hvězdy. König se Salačem pravidelně jezdí pro změnu do Chabařovic na Ústecku. Zde si vyzkoušeli také regulérní závod v rámci domácího mistrovství. „Na něm mi to sedlo více, Filip měl nějaké problémy. Výsledky ale tolik neřešíme. Jdeme si užít boj. Na flat tracku nás baví i běžný trénink. Je to totiž pořádná makačka driftovat s tou motorkou," popisoval König, který je se Salačem často v kontaktu.

König pojede v Mostě v nových barvách. Klíčová bude kvalifikace a první zatáčka, říká

V motocyklovém prostředí se o téhle dvojici říká, že jsou pořád spolu. Divné prý je, pokud nejsou. „My společně i trénujeme v posilovně, nebo vyrazíme na kolo. Máme podobné koníčky. Je fajn mít takového parťáka," doplnil König z týmu Movisio by MIE. Zároveň ho mrzí, že Salače neuvidí v Mostě jako svého fanouška. O víkendu se zde poprvé uskuteční mistrovství světa superbiků a König chtěl, aby byl u toho s kamarádem. „Je to škoda, byla by to skvělá podpora mít ho u sebe v paddocku. On má ale povinnosti v Rakousku, budeme si vzájemně držet palce."

Program v Mostě začne pátečními tréninky, v sobotu se pak uskuteční kvalifikace a první závod. V neděli je na programu druhý závod.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.