Salač byl v Rakousku v úvodních trénincích devatenáctý

13. srpna 2021 14:34 - Spielberg

Motocyklový jezdec Filip Salač zajel v prvních dvou trénincích na nedělní Velkou cenu Rakouska v třídě Moto3 devatenáctý čas. Aby se dostal přímo do druhé části kvalifikace, potřebuje se český závodník v sobotním třetím tréninku posunout v kombinaci časů minimálně o pět míst.

 

Devatenáctiletý Salač byl v dnešním úvodním tréninku osmnáctý. Ve druhém se nezlepšil a klesl ještě o jednu pozici. Za nejrychlejším Darrynem Binderem z Jihoafrické republiky zaostal Salač o 989 tisícin sekundy.

Jediný stálý český účastník mistrovství světa jede ve Spielbergu podruhé na motocyklu KTM po návratu do týmu CarXpert PrüstelGP. Před týdnem byl na stejném okruhu ve Velké ceně Štýrska jedenáctý.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.