Viňales bude po konci v Yamaze jezdit MotoGP za Aprilii

16. srpna 2021 13:29 - Noale

Španělský motocyklový závodník Maverick Viňales bude od příští sezony v MotoGP členem továrního týmu Aprilie. Očekávanou informaci, o níž se již několik měsíců spekulovalo, dnes potvrdili zástupci italské stáje. Viňales podepsal roční smlouvu s opcí na další sezonu.

 

Twitter

Šestadvacetiletý Viňales už na konci června předčasně ukončil smlouvu s Yamahou, kde má napjaté vztahy. Minulý týden ho jeho aktuální zaměstnavatel suspendoval pro víkendovou Velkou cenu Rakouska za to, jak se choval k motocyklu v předchozí Grand Prix Štýrska. Viňales vytáčel motor yamahy až k hodnotám, při nichž hrozilo jeho zničení.

Na aprilii zahájil v roce 2011 Viňales kariéru v mistrovství světa a o dva roky později vyhrál na KTM šampionát nejslabší třídy Moto3. V novém týmu vytvoří dvojici s krajanem Aleixem Espargarem, s nímž už jezdil v úvodních dvou sezonách v MotoGP v týmu Suzuki. V královské třídě vyhrál Viňales devět Velkých cen a dvakrát byl třetí v celkovém hodnocení.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.