Franc byl druhý v Rzeszówě a v rozjezdu si zajistil MS na dlouhé dráze 2022

30. srpna 2021 10:14 - Rzeszów

Josef Franc obsadil v Rzeszówě druhé místo v druhém a posledním finálovém závodě mistrovství světa na dlouhé ploché dráze. V seriálu zkráceném i kvůli pandemii koronaviru z původních pěti dílů obsadil v konečném hodnocení sedmé místo, poslední postupovou pozici do šampionátu v roce 2022 přitom vybojoval při bodové rovnosti až po dodatečné rozjížďce s dalším českým jezdcem Hynkem Štichauerem. V příštím ročníku finálového seriálu bude startovat i Martin Málek, který do něj před týdnem postoupil z pardubického kvalifikačního závodu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Franc, který v prvním závodě MS v červenci ve francouzském Marmande nebodoval, nestačil v sobotu v Polsku ve finálové jízdě jen na Němce Martina Smolinského. Ten se stal vicemistrem světa, s dvoubodovým náskokem získal titul dvaadvacetiletý nizozemský jezdec Romano Hummel. Třetí skončil jeho krajan Theo Pijper.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.